Sanayi 4.0 Kapsamında Liselere Sponsor Olduk!

Sponsor olduğumuz Eskişehir Gelişim Fen Lisesi’ndeki Kalsedon takımı, Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Gultepe Robotics takımı ve Yaşar Acar Fen Lisesi, her yıl Amerika’da düzenlenen FRC (First Robotics Competition) isimli yarışmaya katıldı. Yarışma kapsamında takımlarımız, bir tema çerçevesinde belirli hedeflere top atma, tırmanma, tahterevallide dengede durabilme gibi görevlerin üstesinden gelebilen robotlar yaptılar.

Kimler Ödül Aldı?

Eskişehir Gelişim Fen Lisesi’nden Kalsedon takımımız, yarışmaya ilk kez katılmalarına rağmen Highest Rookie Seed ve Rookie All Star ödüllerini topladı! Bu ödüller sayesinde takım yarışmacılarımız 19-22 Nisan tarihlerinde Amerika’nın Houston kentinde gerçekleşen dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandılar.
Bir diğer başarılı takımımız ise Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. New York’ta gerçekleşen robot yarışmasında En İyi Takım Ruhu ve En Yüksek Puanı Alan Çaylak kategorilerinde ödül almaya hak kazandılar.
Mücadeleye 15 kişilik takımıyla katılan Yaşar Acar Fen Lisesi, yarışma sayesinde güzel bir tecrübe elde ettiğini ve seneye yeniden yarışmaya katılmayı düşündüklerini söyledi. Takım üyelerinden Sibel Namlı ise Günün Yıldızı seçildi.
Gençlerin başarısına güveniyoruz. Teknoloji ve inovasyon odaklı projeleri destekleyerek geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz.